Přeskočit na obsah
Blog Obecné

Staré krabice ušetří našim klientům desítky tisíc

Už dříve jsme na našem blogu psali o tom, že svým klientům umožňujeme využít použité starší krabice k opětovné expedici. Díky tomu ušetříme ročně přes 6 000 stromů. Použití starších krabic přináší i jiné benefity než udržitelnost. V dnešním článku se tedy na tuto problematiku podíváme z jiného pohledu – finančního, a to trochu více detailně.

Do našeho fulfillment centra míří obrovské množství skladových zásob. Tyto zásoby na příjmu musíme vybalit a uskladnit do skladových pozic. Co ale s krabicemi, ve kterých bylo zboží zabalené? Zlikvidovat je, by v mnoha případech byla škoda, protože jsou ve velmi dobrém stavu, který umožňuje opětovné použití. Krabice tedy roztřídíme podle jejich kondice. Poškozené krabice recyklujeme, kvalitnější dále třídíme podle velikosti a uskladníme je.

Znovu použití starých krabic

Úspora nákladů

Tuto manuální práci je nutné ocenit, a proto opětovné použití krabice něco stojí. V nákladu nás roztřídění a uskladnění krabic stojí 4 koruny. V porovnání se zakoupení nové kartonové krabice je úspora více než poloviční. Průměrně velká kartonová krabice dnes vyjde zhruba na 9 Kč. Na každé expedované zásilce je tak možné ušetřit v průměru 4 Kč. U rozměrnějšího zboží je úspora ještě větší, jelikož cena za použití staré krabice zůstává stejná a není závislá na jejím rozměru.

Pokud vezmeme v potaz, že internetový obchod vyexpeduje 1 000 objednávek měsíčně. Může při plném využití starších krabic v našem fulfillment centru ušetřit okolo 50 tisíc korun ročně.

Použité obalové materiály

Co si z článku odnést

Opakované používání starších krabic ve fulfillment centru představuje důležitý krok směrem k udržitelnosti a ochraně životního prostředí. Tento přístup nejenže pomáhá zákazníkům ušetřit náklady na obalové materiály, ale také snižuje množství vyprodukovaného odpadu a zátěž na přírodní zdroje.

  • Průměrný e-shop může ušetřit zhruba 50 tisíc korun ročně
  • Použitím starších krabic pro expedici snížíte uhlíkovou stopu a podpoříte udržitelnost
radim oulehla
Radim Oulehla
Marketing Manager
Už několik let se věnuji e-commerce. Svými postřehy a zkušenostmi přispívám na blog, abych podpořil povědomí o outsourcingu logistiky.

Nezávazně poptat logistickou konzultaci

Zbavte se starosti s logistikou a zefektivněte vaše procesy díky našemu fulfillment centru.

Logistická konzultace zdarma

Důvěřují nám tito zákazníci