Přeskočit na obsah
Blog Obecné

Proč zvolit fulfillment při odesílání B2C objednávek?

Logistické služby bývají Achilovou patou každého e-commerce podnikání, když potřebujete přepravovat zboží z bodu A do bodu B. Zvládnutí celého procesu zahrnuje mnoho dílčích kroků a je velmi snadné něco opomenout. Zvláště pak ve chvíli, kdy máte ruce zaměstnané dalšími činnostmi. Outsourcing logistiky v podobě fulfillmentu je tedy chytré řešení pro e-shopy, které chtějí dál růst. Zprostředkovatelé logistických služeb provádějí zpravidla operace jako je uskladnění, balení a vychystávání zásilek, transport a další související agendu. Díky tomu, že jsou experty v daném oboru, dokáží svým klientům nabídnout nejlepší služby za rozumné ceny.

Zadejte do svého vyhledavače „tipy pro úspěšný e-shop“ a najdete mnoho návodů, jak můžete své prodeje podpořit. Ovšem jen málo z nich se věnuje outsourcingu logistiky 3. stranou, tzv. fulfillmentu. V době raketového vzestupu nákupů v online světě se společnosti jako například Authentica, stává trendem, který v mnoha aspektech dokáže posílit vaše podnikání. Při špatné logistice můžete přijít o obchod i věrné zákazníky. Správný výběr fulfillment partnera je tedy klíčový. Pojďme se tedy podívat, proč svěřit svůj sklad do rukou odborníků! 

co je to fulfillment

Proč outsourcovat logistiku fulfillmentem?

Existuje mnoho důvodů, proč outsourcovat logistiku. Nejprve musíte porozumět, jaké dopady bude toto rozhodnutí mít na váš business, ať už ušetříte finanční prostředky, či nikoliv. Jaké výhody přinese outsourcing logistiky vašemu e-shopu, nejlépe zjistíte během rozhovoru s naším zkušeným account managerem.

Dokonalý přehled o chodu skladu

Místo snahy zvládnou veškerou logistiku interně, outsourcujte ji u odborníků s mnohaletými zkušenostmi. To vám pomůže soustředit se na další důležité činnosti, které pomohou rozvoji jádra vašeho businessu. Fulfillment služba vám reálném čase reportuje skladové zásoby. Díky aktuálním prodejům a odeslaným zásilkám, můžete optimalizovat skladové zásoby a předejdete tak nežádoucímu výpadku zboží.

Fulfillment sníží náklady

Dostatek pracovních sil a moderním plánovacím software, odlehčí vaší vlastní administrativní zátěži. Fulfillment centra dokáží během krátké doby expedovat tisíce objednávek, to jejich zákazníkům dokáže pomoci zredukovat náklady v porovnání s vlastním skladovým řešením. Klienti zaplatí pouze za služby které využívají a vždy platí, že čím více zásilek odesíláte, tím méně v konečném výsledku zaplatíte.

Rychlost a flexibilita ve fulfillmentu

Fulfillment umí pracovat rychle a pracovní flow nerozhodí ani sezónní výkyvy nebo nečekaný nápor zásilek. Fulfillment vyřeší i plánování odesílání zásilek a zákazníci obdrží zboží, dle dohodnutých termínů a vždy v perfektním stavu.

Vyřešení chybovosti

Outsourcing logistiky dokáže také snížit míru rozbitého nebo ztraceného zboží. Celé fulfillment centrum je kontrolováno kamerovým systémem 24/7, naši pracovníci jsou průběžně proškolováni na manuipulaci s jednotlivými druhy zboží a zároveň jsou produkty našich klientů bezpečně uloženy ve střeženém a uzavřeném areálu. Při manipulaci se zbožím dochází k precizní kontrole, tím se snižuje riziko, že zákazník obdrží vadný kus. 

Efektivita

Fulfillment centra jsou profesionály a svůj obor dobře znají a dokáží díky tomu přijít s inovativními řešeními, které ve výsledku mohou snížit klientovi náklady. To ve vede k větší spokojenosti jeho zákazníků a pozitivní zákaznické zkušenosti, která posílí jejich lásku k brandu samotnému.

Přehled o zásilkách

Školení pracovníci vyřeší vratky i reklamace, dle předem dohodnutých pravidel. Tým fulfillment centra má precizně vyškolený presonál, který je připravený pracovat i s odchylkami fakturací, které jsou velmi snadno dohledatelné. Mají předem dohodnuté smlouvy s největšími dopravci vnitrostátními i zahraničními dopravci. To znamená, že si už nemusíte lámat hlavu se složitými procesy a závazky, protože vše za vás obstará poskytovatel logistických služeb.

Custom packing/balení na míru

Prezentace vašeho zboží nekončí fotografií na e-shopu. Branding i zabalení produktu jsou důležitou vizitkou vaší značky. S fulfillment centrem můžete domluvit řadu nadstandardních výhod jako je balení na míru, branding obalu či personifikace zásilek. Váš brand tak posune prožitek z rozbalení zásilky (unboxing) na další úroveň.  

co je to fulfillment

Doprava za výhodných podmínek

Fulfillment centra mají smlouvy a navázaná partnerství s mnoha dopravci nejen v rámci vaší země, ale celosvětově. Dokáží tak optimalizovat vaše náklady na dopravu při zachování kvality služeb.

Řešení náhradního plnění

Vytvořit pracovní místa pro zdravotně handicapované (tzv. náhradní plnění) je zákonem stanovená podmínka pro podniky s více než 25 zaměstnanci. Fulfillment centrum vám pomůže najít vhodné řešení pro vaši firmu. Zajistí možnost práce pro osoby se zdravotním postižením a to například nejrůznějšími kompletacemi a dalšími lehkými manuálními činnostmi.

Vyberte zkušeného fulfillment partnera

Perfektně zvládnutá logistika je základ každého e-commerce podnikání, protože bez toho jej potenciálně vystavujete vysokému riziku. Vedle kompletního zastřešení logistiky objevíte i širokou škálu nadstandardních služeb. Využijte možnosti outsourcovat logistiku s Authentica Fulfillment, a získáte tak spolehlivého partnera s více než 18 lety zkušeností z oboru logistiky. Pomůžeme vám zefektivnit logistické procesy, díky rychlému vychystání objednávek, nadstandardním zákaznickým servisem nebo vývojem bezpečného obalu na míru. Kontaktujte naše zkušené account managery z Authentica Fulfillment a nechte si navrhnout možnosti spolupráce a konkrétní kroky, jak pozvednout vaše podnikání.

Petr Litavec
Petr Litavec
Head of Authentica Fulfillment
Posledních 5 let působím jako project manager v oblasti logistiky. Čas od času přispívám svými postřehy na blog za účelem zpopularizování outsourcingu logistiky u nás v ČR.

Nezávazně poptat logistickou konzultaci

Zbavte se starosti s logistikou a zefektivněte vaše procesy díky našemu fulfillment centru.

Logistická konzultace zdarma

Důvěřují nám tito zákazníci