Přeskočit na obsah
Blog Důležité pojmy

Co znamená náhradní plnění?

Náhradní plnění je pojem zcela ukotvený v každém korporátním slovníčku. Může za to zákonem stanovená podmínka pro střední a velké podniky s více než 25 zaměstnanci. Ti musí vytvořit pracovní místa pro zdravotně postižené, aby nedocházelo k jejich diskriminaci na trhu práce. Pokud tuto zákonnou povinnost nesplní, mají několik variant řešení, jak tuto zákonnou povinnost splnit. 

Jednou z nich je i náhradní plnění, díky tomu mohou firmy ušetřit nemalé finance, podpoří dobrou věc a zajistí možnost práce pro osoby se zdravotním hendicapem. Službu náhradního plnění můžete využít i v našem Authentica Fulfillment, který pro své klienty zajišťuje nejrůznější lehké manuální činnosti. Pokud tedy hledáte možnost kompletací, skládání nebo například zakázkové šití, kontaktujte nás a společně nalezneme nejvhodnější řešení pro vás.

náhradní plnění - authentica

Co je náhradní plnění?

Náhradní plnění je jedním ze způsobů, jak splnit zákonem dané podmínky pro firmy s více než 25 zaměstnanci. Těm je totiž uložena zákonná povinnost, dle zákona § 81 zák. 435/2004 sb., zaměstnávat 4 % osob se zdravotním postižením. 

Jestliže firma nemůže svou povinnost splnit odpovídajícím počtem osob se zdravotním postižením, může si tuto povinnost splnit odvodem do státního rozpočtu (2,5 násobkem průměrného měsíčního platu x 1 osoba) nebo odebíráním služeb a výrobků od firmy, která tyto osoby zaměstnává = tzn. náhradním plněním.

Odebíráním služeb nebo produktů od dodavatelů s podílem handicapovaných zaměstnanců více než 50 %, podpoříte existující pracovní místa zdravotně postižených osob. V případě, že společnost nesplní svůj zákonný podíl, hrozí jí finanční sankce ve výši až 1 000 000 Kč. 

Výhody

  • úspora na daních
  • řešení zákonné povinnosti
  • podpora konkrétních osob se zdravotním postižením
  • svými zakázkami podporujete udržení pracovního místa
  • korektní a fér podmínky pro zdravotně znevýhodněné osoby

Pokud zvažujete pro svou firmu outsourcing logistiky a zároveň hledáte způsob, jak vyřešit otázku náhradního plnění, kontaktujte naše zkušené account managery. Během pár minut vám nastíní možnosti i rozsah našich služeb, které vám můžeme nabídnout.

Petr Litavec
Petr Litavec
Head of Authentica Fulfillment
Posledních 5 let působím jako project manager v oblasti logistiky. Čas od času přispívám svými postřehy na blog za účelem zpopularizování outsourcingu logistiky u nás v ČR.

Nezávazně poptat logistickou konzultaci

Zbavte se starosti s logistikou a zefektivněte vaše procesy díky našemu fulfillment centru.

Logistická konzultace zdarma

Důvěřují nám tito zákazníci