Přeskočit na obsah
Blog Obecné

Authentica Fulfillment, jak se zrodil?

Některé výzvy vyžadují dlouhá plánování, některé se zrodí během chvilky a některé tu jsou už od nepaměti, ale jen čekají na správné pojmenování. Vzhledem k tomu, že právě čtěte tyto řádky, jste připraveni na příběh o sledu událostí, které do sebe v jeden moment zapadly jako puclíky. V dnešním článku vám osvětlíme, jak vznikl Authentica Fulfillment, kdo za tím stojí a nebo co se vlastně v té naší budově skrývá!

fulfillment-balení-objednávky

Co fulfillment vlastně je?

Pojem fulfillment zatím není v běžném hovoru často skloňovaným tématem. Ve sféře e-commerce už je to o něco lepší. Ačkoliv i tam, bude ještě chvíli trvat, než se pojem úplně zažije. Outsourcing logistiky je vhodným řešením pro každý e-shop nebo jakéhokoliv prodejce online artiklů. Je vhodný pro ty, kteří nechtějí nebo nemají možnost řešit vlastní skladové možnosti. Z logiky věci vyplývá, že kompletně celý sklad přestěhujete k nám. My se pak postaráme o veškerou agendu spojenou s vychystáváním zásilek, odesílání nebo také s přípravou speciálního balení pro každého vašeho zákazníka.

co je to fulfillment

Kromě klasické skladové agendy dokáže Authentica Fulfillment vykrývat i sezónní výkyvy pracovních sil. Postaráme se o dokonale zabalené zásilky, štítkování zboží, vývoj obalového materiálu nebo třeba nejrůznější kompletace, které by jinak naši klienti museli outsourcovat u 3. strany. Pracujeme na tom, abychom pro naše klienty byli rovnocennými partnery, vždy budeme jejich pomocnou rukou a pomůžeme jim dál růst.

Kdo je za tím a proč?

Jestli vás zajímá, kdo stojí za celým Authentica Fulfillment, seznamte se s jejím CEO Miroslav Hanák. „Impuls k otevření vlastního fulfillment centra přišel poměrně nedávno. Jelikož jsme dceřiná společnost firmy Authentica, nebyla to pro nás v podstatě žádná novinka. Její doménou jsou sice POS média a instore design, ale pro klienty běžně děláme i nejrůznější kompletace, skladování produktů a další služby. Nápad tedy nabýval na obrysech postupně a v podstatě jsme ho pojmenovali až s pořízením vyhrazených skladovacích prostor.” S naším Authentica Fulfillment máme do budoucna velké plány. Rozhodně cítíme potřebu se dál rozvíjet, nabízet další a ještě lepší služby. 

Miroslav Hanák

Máte sklad? A mohli bychom ho vidět?

Jistě, že ano! Stačí nás kontaktovat a domluvit se s námi na prohlídce našeho fulfillmentu! Díky toulkám po skladech našich zákazníků, vyplynula i jedna z našich dalších služeb a tou je audit skladu. Celé vaše zázemí si projdeme a navrhneme pro vás efektivnější alternativu nebo vám jen potřeseme pravicí a s úsměvem se rozloučíme.  

A jak tedy vypadá sklad Authentica Fulfillment? V maximálním nasazení u nás ve skladu najdete až 170 páru rukou, které se pečlivě starají o vaše zboží. Balí ho, vychystávají, přelepují brandovými páskami, nebo jej odešlou zcela diskrétně zabalený, aby zajistili soukromí příjemce zásilky. Jejich nohy se naběhají po téměř 11 500 m². V roce 2022 plánujeme zvětšení skladovací plochy na 15 000 m². To proto, aby vaše zboží mělo ještě více prostoru. Nejčastěji skladujeme pro naše zákazníky zboží na paletách a najdeme prostor pro zhruba 7 500 palet. Pokud byste na sebe postavili 5 slonů indických a jedno slůně, hřbet toho posledního, by se dotkl stropu naší skladovací haly (11,5 m). 

Našim klientům se snažíme vyjít maximálně vstříc a to i v případě, že jejich zboží vyžaduje speciální nároky na picking. Proto náš sklad dokážeme poměrně snadno přebudovat a vytvořit tak sklad dvoupatrový nebo například s přízemím. Vyžaduje vaše zboží speciální zacházení nebo nároky na skladování? To pro nás nepředstavuje žádný problém, jednoduše nám na sebe zanechte kontakt, my se s vámi spojíme a zodpovíme veškeré vaše dotazy.

Petr Litavec
Petr Litavec
Head of Authentica Fulfillment
Posledních 5 let působím jako project manager v oblasti logistiky. Čas od času přispívám svými postřehy na blog za účelem zpopularizování outsourcingu logistiky u nás v ČR.

Nezávazně poptat logistickou konzultaci

Zbavte se starosti s logistikou a zefektivněte vaše procesy díky našemu fulfillment centru.

Logistická konzultace zdarma

Důvěřují nám tito zákazníci