Přeskočit na obsah
Blog Obecné

Diskrétní balení zásilek potěší vaše zákazníky

Jednou ze standardních metod doručování je “diskrétní balení zásilek”, kde nikdo během přepravy nezjistí obsah zásilky. Diskrétní balení zaručuje naprosto anonymní doručení. U balíčků nelze žádným způsobem zjistit, odesílatele, obchod a ani její obsah. Diskrétní zásilky jsou často velkou přidanou hodnotou e-shopů. Mnohdy jsou i důvodem, proč se zákazníci na e-shop pravidelně vracejí i v budoucnu.

Díky diskrétnímu balení zásilek si zákazníci objednají cokoliv, aniž by se museli strachovat nebo ztrapnit na poště při převzetí balíčku. První věc která může mnohé napadnout, je zboží určené výhradně pro dospělé, ale není tomu tak. 

Spousta dalších e-shopů v různých odvětvích upřednostní pro své zboží diskrétní zabalení, a to z jednoho prostého důvodu. Zboží může mít třeba vyšší cenu, což by mohlo zbytečně lákat zloděje. Mohlo by se jednat i o nechtěné poukázání na politické nebo osobní preference zákazníka. Jedná se i o potravinové doplňky nebo zdravotnické pomůcky. I tady neoznačené zásilky pomohou dosáhnout lepší zákaznické zkušenosti a spokojenosti. Díky tomu zákazníci předejdou trapným okamžikům při převzetí zásilky od doručujícího.

Jak vypadá diskrétně zabalená zásilka?

Ve většině případů vypadá diskrétní balení nebo odeslané zboží zcela obyčejně, zkrátka zcela běžně zabalená zásilka. Představte si jej jako klasickou krabici z hnědé vlnité lepenky, jednobarevnou lepící pásku a nic neříkající adresu odesílatele. Je možné použít přepravní obaly dopravců a čisté neoznačené kartony na míru vašemu zboží. To vše jen proto, abyste ochránili soukromí vašich zákazníků a vyvarovali je situacím se zvednutým obočím u obsluhy výdejního místa nebo jejich pošťáka.

U naší fulfillmentové služby nabízíme i možnost doplnit za jméno odesílatele právě Authentica Fulfillment a předejít různým nechtěným momentům při doručení. Do zásilky poté jednoduše vložte formulář pro vrácení, například i s nadepsaným štítkem na krabici a ulehčete zákazníkům proces vrácení nechtěného zboží (zároveň bude i mnohem těžší “vygooglit” samotný e-shop potenciálním zvědavcům). To ale nejsou všechny výhody diskrétního balení.

Zajímavý marketingový nápad a skvělý zážitek pro vaše zákazníky může být i rozbalování takovéto diskrétní zásilky. Její exteriér sice nic nevypovídá o jejím obsahu, vy ale můžete své zákazníky překvapit pestrobarevnou záplavou nebo luxusním doplňkovým balením uvnitř balíčku. Zapište se do paměti svých zákazníků i neopakovatelným unboxingem vašich produktů a udělejte z doručení zásilky nezapomenutelný prožitek.

outsourcing logistiky - balíčky připraveny k expedici

Diskrétní balení zásilek jako dárek

V dnešní době rozkvětu nakupování online se může stát, že vaši zákazníci chtějí někomu odeslat zásilku jako dárek. Stačí se na to jen dostatečně připravit během vyplňování objednávky a další kroky už nechte na nás. U nás ve Authentica Fulfillment našim klientům nabízíme diskrétní balení zásilek jako jednu z běžných variant doručení. Pro informace o podmínkách odesílání do zahraničí nebo možnosti diskrétního balení, nás neváhejte kontaktovat.

dropshipping vs fulfillment - personalizace

Doručíme každou zásilku

Jestli se vaši zákazníci ptají po diskrétním způsobu doručení, není lepší čas jej začít nabízet jako další z alternativ balení zásilek. To vás posune zase o kousek dál, k maximálně spokojeným zákazníkům a dalším opakovaným nákupům. Potěšíte své zákazníky a nebudete je vystavovat ožehavým chvílím při předání zásilky. Prodáváte produkty, jenž vaši zákazníci milují a zásilka samotná je nedílnou součástí.

Zjistěte s našimi zkušenými account managery své možnosti balení. Poraďte se, kolik by stálo využití našich služeb nebo jak naše služby mohou vaší firmě pomoc růst.

Petr Litavec
Petr Litavec
Head of Authentica Fulfillment
Posledních 5 let působím jako project manager v oblasti logistiky. Čas od času přispívám svými postřehy na blog za účelem zpopularizování outsourcingu logistiky u nás v ČR.

Nezávazně poptat logistickou konzultaci

Zbavte se starosti s logistikou a zefektivněte vaše procesy díky našemu fulfillment centru.

Logistická konzultace zdarma

Důvěřují nám tito zákazníci