Přeskočit na obsah
Blog Obecné

Jaké zboží lze odesílat z fulfillmentu?

Outsourcing logistiky třetí stranou je model podnikání, kde nemusíte vynakládat úsilí a finance na vlastní sklad. Obecně lze říct, že využitím fulfillment centra odpadnou mnohdy vysoké náklady za zaměstnance, energie, inventury, atd.,a klient platí jen za vychystané a odeslané objednávky. Vyzkoušejte naši orientační kalkulačku, výsledná cena ovšem vždy závisí na specifických požadavcích zákazníka.

Chytrá logistika = snížení nákladů, zvýšení efektivity, spokojení zákazníci

V dnešním článku si projdeme 10 typů zboží, které je vhodné pro odesílání z fulfillmentové služby. Jedná se o nejčastější druhy zboží, které v našem Authentica Fulfillment zpracováváme. Pro naše klienty jsme ovšem schopni velmi rychle vytvořit přesně předem definované podmínky, aby jejich produkt žádným způsobem neutrpěl. Pokud vás zajímají specifická řešení na míru vašemu podnikání, zanechte nám váš kontakt a společně vyřešíme to nejlepší řešení.

Jak to funguje?

Vaše zboží naskladníme a uskladníme podle jednotlivých druhů, každý druh do svého vlastního binu (čj. skladovacího koše). Zboží třídíme podle systému SKU (stock keeping unit), to znamená že fuchsiové a černé plavky ve velikostech S, M, L, budou uskladněny v 6 binech, to znamená v 6 SKU. Po odeslání zboží zákazníkovi, okamžitě uvidíte stav zboží skladem, to vám pomůže plánovat dodávky zboží s předstihem a udržet si tak optimální skladové zásoby.

co je to SKU

10 segmentů zboží, které vedou žebříčky prodejů ve fulfillmentu

Dámské oblečení a doplňky

Jedná se o jeden z nejpopulárnějších (nejprodávanějších) segmentů vůbec. Ženy zkrátka rády nakupují a současná situace, tomu více než nahrává. Tato kategorie zahrnuje širokou škálu výrobků, vše od kabelek až po zimní péřové kabáty. Najdete v ní luxusní oblečení, zimní oblečení, sportovní oblečení, plavky, džíny a šály.

Nejžádanějším zbožím v této kategorii je spodní prádlo a noční prádlo na které v těsném závěsu navazují kalhoty nebo sukně. Dobře se prodávají i doplňky typu ponožky, čelenky a rukavice.

Šperky a bižuterie

Outsourcing logistiky skvěle využijí i eshopy se šperky. Zboží je drobné, skvěle se vychystává a díky kamerovému zabezpečení, inventurám a častým namátkovým kontrolám, jsou v bezpečí. V binech lze pohodlně skladovat náhrdelníky, řetízky, přívěsky. korálkové náhrdelníky, náramky i prsteny. 

Dům a zahrada

Bytové doplňky, domácí potřeby nebo třeba potřeby pro zahradničení, díky omezením a vládním nařízení rychle získali na popularitě a jejich prodeje stále rostou. Tyto kategorie zahrnují obaly na květináče, světelné řetězy, chovatelské potřeby, dekorace, textil, hrnečky, vázy a spoustu dalších kuchyňských potřeb, proto jestli uvažujete o rozšíření vašeho současného sortimentu, toto jsou vhodní kandidáti.

produktové fotky

Krása a zdraví

Kdo by nechtěl pečovat o své zdraví a udržet si mladistvý vzhled, dle prodejů tohoto zboží, je vidět, že skoro každý. V této kategorii najdete i pánské žiletky na holení, oleje na vousy, krémy na obličej, holící strojky nebo šampony proti lupům. 

Makeup a štětce na makeup, opalovací krémy, stylingové přípravky na vlasy, dekorativní kosmetiku, sprchové gely a hygienické potřeby a další nezbytnosti do dámských koupelen. Tradičně se nejlépe prodávají levnější typy produktů, tzn. rtěnky, manikúrní sady, laky na nehty.

Pánské oblečení

Zde se již tento rok předpokládá velký nárůst objednávek pánského oblečení a spekuluje se, že se prodej tohoto zboží již brzy vyrovná dámskému oblečení. Muži nakupují oblečení pro volný čas, trička, doplňky a dokonce i obleky. 

Matka a dítě

Péče o dětskou pokožku a hračky pro děti se výborně prodávají po celý rok. Rodiče se řídí heslem, že víc je prostě víc, a i malá dětská výbavička obsahuje lahvičky, plenky, kousátka, ultra jemné šampony i krémy na opalování. Tento segment obsahuje i větší dětské doplňky, kočárky, kárky, kolébky i hračky do vody.

kde se vzal pojem SKU

Hodinky

Věděli jste, že se ročně celosvětově prodá více než 1,2 bilionu hodinek? Hodinky představují skvělý artikl vhodný pro fulfillmentové řešení, protože jejich škála je skutečně široká. V kategorii najdeme letecké hodinky, dámské hodinky, sportovní hodinky, potápěčské hodinky, hodinky k obleku, vojenské hodinky, nebo třeba chytré hodinky. 

Sportovní oblečení

Influenceři a známé osobnosti veřejného života významně ovlivňují trendy a společně i s mnohými omezeními, jsou momentálně in veškeré sportovní potřeby a sportovní oblečení. Je trendy cvičit, běhat, kempovat nebo chodit po horách a na výsluní se derou i vitamíny, proteinové výrobky i dehydratované potraviny.

Mobilní telefony a doplňky k nim

Mobilní telefony se prodávají až v neuvěřitelném tempu a bez jakýchkoliv známek zpomalení tohoto trendu. Dají se velmi snadno skladovat a společně s nimi i další drobnosti jako jsou obaly na mobilní telefony, nabíječky, ochranné fólie na displej, sady pro opravy nebo například sluchátka.

Dětské hračky a hobby

Tato kategorie zahrnuje divokou škálu zboží, které zákazníci nakupují průběžně po celý rok. Jedná se o produkty jako plastové filamenty, součástky pro 3D tiskárny, solární nabíječky, hračky do vany, potřeby pro domácí mazlíčky a mnoho dalšího.

Závěrem lze říct, že outsourcing logistiky může využít jakýkoliv eshop, který by rád snížil své náklady a plánuje růst. Authentica Fulfillment nabízí pro své klienty mnoho nadstandardních řešení, jako je například vývoj obalů, nejrůznější kompletace nebo poskytnutí náhradního plnění. Jsme schopni připravit a navrhnout přepravu atypického zboží, zpracování vratek nebo díky našim spolehlivým dopravcům, zasílání zásilek do zahraničí. Kontaktujte náš tým zkušených account managerů, kteří vám budou kdykoliv k dispozici a připraví pro vás i nezávaznou cenovou nabídku.

Petr Litavec
Petr Litavec
Head of Authentica Fulfillment
Posledních 5 let působím jako project manager v oblasti logistiky. Čas od času přispívám svými postřehy na blog za účelem zpopularizování outsourcingu logistiky u nás v ČR.

Nezávazně poptat logistickou konzultaci

Zbavte se starosti s logistikou a zefektivněte vaše procesy díky našemu fulfillment centru.

Logistická konzultace zdarma

Důvěřují nám tito zákazníci